English
Historie

2005: 31 juli - 13 augustus

Dierenwereld in de muziek

Want…dieren zijn precies als mensen met de zelfde mensen-wensen…weet ik nu nog. De wijsheid van de Fabeltjeskrant bewijzen wij tijdens de eerste week van het Orlando Festival. Naast twee jeugdorkesten zullen veertig finalisten van het Prinses Christina Concours aanwezig zijn. ‘Op de rug van de dieren’ zullen wij hen in de kamermuziekwereld binnenleiden. Sommigen van hen zullen in de voetsporen van onze docenten musici treden, anderen in uw voetsporen, trouwe amateurs.

In de tweede week zult u pianotrio’s horen van de negentiende eeuwse reus Beethoven, en in zijn sporen de complete serie strijkkwartetten van zijn grote fan, de twintigste eeuwse reus Sjostakovitsj. Beide ensembles die deze werkeb uitvoeren, het Storioni Trio en het Danel Kwartet, zijn vroeger studenten geweest bij onze masterclasses. De Strioni’s via Menahem Pressler in de sporen van het Beaux Arts Trio, de Danel’s via Valentin Berlinksi in de sporen van het Borodin Kwartet.

Beste luisteraars, deelnemers van het Orlando Festival, gaat u op onderzoek uit in deze wirwar van sporen in de muziekwereld.

‘En als jullie heel goed luisteren…’

Stefan Metz

Concertprogramma

Zondag 31 juli (Orlando Junior Academie Orkest)

Joseph Haydn
Strijkkwartet in D op. 64 nr. 5 ‘Leeuwerik’ Hob.III:63

Joaqin Turina
Serenata op. 87

Jean Sibelius
Andante Festivo

Johann Severin Svendsen
Zwei Schwedische Volksmelodien

John Williams
Schindler’s List

Erik Satie
Prelude
Finale

Gustav Holst
St. Paul’s Suite op. 29 nr. 2

Gerard Franck
Klaver 4

Maandag 1 augustus

Diverse bewerkingen voor orkest
Pocahontas
Queen
I will follow him
Can’t take my eyes
Hongaarse dans nr. 5
Intermezzo

Joseph Haydn
Strijkkwartet in C op. 33 nr. 3 ‘Vogel’ Hob.III:39

Ludwig van Beethoven
Trio in Bes op. 11

Dinsdag 2 augustus

Joseph Haydn
Strijkkwartet in D op. 50 nr. 6 ‘Kikker’ Hob.III:49

Dmitri Sjostakovitsj
Strijkkwartet in As op. 118 nr. 10

Serge Prokofiev
‘Peter en de Wolf’ op. 67 voor blaaskwintet en verteller
bewerkt door Robert Ostermeyer

Woensdag 3 augustus

Joseph Haydn
Strijkkwartet in g op. 74 nr. 3 ‘Ruiter’ Hob.III:74

Maurice Ravel
Strijkkwartet in F

Camille Saint-Saëns
‘Carnaval des Animaux’

Woensdag 3 augustus Ballsaal Aachen

Pjotr Iljitsj Tsjaikovski
Strijkkwartet in F nr. 2 op. 22

Ludwig van Beethoven
Strijkkwartet in F op. 59 nr. 1 ‘Rasumovski’

Johannes Brahms
Klarinetkwintet in b op. 115

Donderdag 4 augustus

Francis Poulenc
‘l’Histoire de Babar, le Petit Eléphant’ voor piano, orkest en verteller
Bewerkt door David Matthews

Wolfgang Amadeus Mozart
Hobokwartet in F KV370

Felix Mendelssohn-Bartholdy
Strijkoctet in Es op. 20

Vrijdag 5 augustus

Francis Poulenc
Sextet voor blazers en piano

Pavel Haas
‘From Monkey Mountain’

Franz Schubert
Strijkkwartet in d D810 ‘Der Tod und das Mädchen’

Zaterdag 6 augustus

Verassingsprogramma OJAO

Dmitri Sjostakovitsj
‘The story of a Silly Baby Mouse’
Kameropera voor strijkkwintet, blaaskwintet, zangers en verteller (Nederlandse première)
Bewerkt door Alexandre Grandé

Zondag 7 augustus

Ludwig van Beethoven
Pianotrio nr. 11 in G op. 121a

Dmitri Sjostakovitsj
Strijkkwartet in c nr. 8 op. 110

Johannes Röntgen
11 liederen van Trijntje Fop

Modest Petrovitsj Moussorgsky
Drie liederen uit de ‘Kinderkamer’

Nikolaj Rimsky Korsakov
‘The flight of the bumble bee’

Camille Saint-Saëns
‘Carnaval des Animaux’

Maandag 8 augustus (17.00 uur)

Dmitri Sjostakovitsj
Strijkkwartet in Fis nr. 14 op. 142

Dmitri Sjostakovitsj
Strijkkwartet in C nr. 1 op. 49

Maandag 8 augustus

Francis Poulenc
Sonate voor fluit en piano

Dmitri Sjostakovitsj
Strijkkwartet in F nr. 3 op. 73

Ludwig van Beethoven
Pianotrio in G op. 1 nr. 2

Dinsdag 9 augustus (17.00 uur)

Dmitri Sjostakovitsj
Strijkkwartet in A nr. 2 op. 68

Dmitri Sjostakovitsj
Strijkkwartet in bes nr. 13 op. 138

Dinsdag 9 augustus

Dinsdag 9 augustus

Francis Poulenc
Sonate voor klarinet en fagot

Frank Bridge
Divertimenti voor fluit, hobo, klarinet en fagot

Marijn Simons
Strijkkwartet nr. 3 (wereldpremière i.o.v. het Orlando Festival i.s.m. de NSKA)

Dmitri Sjostakovitsj
Strijkkwartet in es nr. 15 op. 144

Dinsdag 9 augustus Ballsaal Aachen

Ludwig van Beethoven
Pianotrio in G op. 1 nr. 2

Dmitri Sjostakovitsj
Pianotrio in c op. 8

Ernest Chausson
Pianotrio in g op. 3

Woensdag 10 augustus (17.00 uur)

Dmitri Sjostakovitsj
Strijkkwartet in Bes nr. 5 op. 92

Dmitri Sjostakovitsj
Strijkkwartet in Des nr. 12 op. 133

Woensdag 10 augustus

Francis Poulenc
Trio voor hobo, fagot en piano

Dmitri Sjostakovitsj
Strijkkwartet in G nr. 6 op. 101

Camille Saint-Saëns
‘Caprice sur des Airs Danois et Russes ‘ op. 79

Ludwig van Beethoven
Trio in Bes op. 11

Woensdag 10 augustus Ballsaal Aachen

Ludwig van Beethoven
Strijkkwartet in F op. 18 nr. 1

Franz Schubert
Strijkkwintet in C D956

Johannes Brahms
Pianokwintet in f op. 34

Donderdag 11 augustus (17.00 uur)

Dmitri Sjostakovitsj
Strijkkwartet in D nr. 4 op. 83

Dmitri Sjostakovitsj
Strijkkwartet in As nr. 10 op. 118

Donderdag 11 augustus

Luigi Boccherini
Strijkkwartet in D op. 11 nr. 6 ‘L’Uccelliera’ G276

Ludwig van Beethoven
Trio in G WoO 37

Dmitri Sjostakovitsj
Strijkkwartet in Es nr. 9 op. 117

Francis Poulenc
Sonate voor klarinet en piano

Ludwig van Beethoven
Pianotrio in Es op. 70 nr. 2

Vrijdag 12 augustus

Dmitri Sjostakovitsj
Strijkkwartet in f nr. 11 op. 122

Gustav Mahler
‘Lob des hohen Verstandes’ uit ‘Des Knaben Wunderhorn’

Giocomo Puccini
‘E l’Uccelino’

Johannes Brahms
‘Salamander’ uit op. 107

Ludwig van Beethoven
Grosse Fuge, op. 134 in Bes versie voor quatre mains

Franz Schubert
‘Die Forelle’

Franz Liszt
Parafrase op ‘Die Forelle’ van Schubert

Franz Schubert
‘Forellenkwintet’ in A D667

Zaterdag 13 augustus

Dmitri Sjostakovitsj
Strijkkwartet in fis nr. 7 op. 108

Ludwig van Beethoven
Pianotrio in D op. 70 nr 1 ‘Geister’

Francis Poulenc
Sonate voor hobo en piano

Jean Absil
‘Où le coq a-t-il la plume’ uit op. 45

Gabriel Fauré
‘Le papillon et la fleur’ uit op. 1

Ernest Chausson
‘Les Papillons’ uit Sept Mélodies op. 2 nr. 3

Francis Poulenc
‘Quelle Aventure!’

Béla Bartók
‘Berendans’

Claude Debussy
‘Jumbo’s Lullaby’ uit Childern’s Corner

Igor Stravinsky
‘Kattenduet’

Johann Strauss jr.
‘Ich lade gern mir Gäste ein’ uit Die Fledermaus

Musici

Amadeo Modigliani Kwartet
Philippe Bernhard viool
Loic Rio viool
Laurent Marfaing altviool
Francois Kieffer cello

Atrium Kwartet
Alexey Naumenko viool
Anton Ilyunin viool
Dmitry Pitulko altviool
Anna Gorelova cello

Bennewitz Kwartet
Jiri Nemecek viool
Stepan Jezek viool
Jiri Pinkas altviool
Stepan Dolezal cello

Christopher Bouwman hobo

Frank van den Brink klarinet

Earl Carlyss viool

Tan Crone piano

Danel Kwartet
Marc Danel viool
Gilles Millet viool
Tony Nijs viool
Guy Danel cello

En-Accord Kwartet
Ilka van der Plas viool
Ian van den Berk viool
Rosalinde Kluck altviool
Mette Seidel cello

Remko Edelaar fagot

Clemens van der Feen contrabas

Eberhard Feltz viool

Alexandre Grandé dirigent en componist

Paolo Giacometti piano

Tanja van der Kooij hobo

Miranda van Kralingen sopraan

Janny Lobbezoo piano

Matangi Kwartet
Maria-Paula Majoor viool
Daniel Torrico Menacho viool
Karsten Kleijer altviool
Nander Cirkel cello

Stefan Metz cello

Rombouts Schoolorkest

Marieke Schneemann fluit

Storioni Trio Amsterdam
Bart van de Roer piano
Wouter Vossen viool
Marc Vossen cello

Yingdi Sun Eerste prijswinnaar Liszt Pianoconcours

Tiberius Kwartet
Tibor Molnar viool
Zsolt Leitman viool
Jozsef Molnar altviool
Peter Kozma cello

Leo van Tol klarinet

Tjitte de Vries altviool

Overzicht Historie

Cookies & privacy

We gebruiken slechts functionele en analytische cookies. Verder niets! Wijzig je instellingen of bekijk ons privacy statement

Privacy policy | Sluit
Cookies instellen