English
Historie

2004: 18 juli - 31 juli

In 2004 heet West Europa de nieuwe, veelal Oost-Europese lidstaten hartelijk welkom in de Europese Unie. Met hun toetreding voegen de nieuwe lidstaten nieuwe perspectieven toe aan het ‘oude Europa’: East goes West.

Het programma van het Orlando Festival 2004 beoogt aan te tonen dat in de muziek ‘East goes West’ al heel lang een feit is. Muziek uit Oost Europa beïnvloedt en verrijkt immers al eeuwenlang de westerse muziek. Zo werd Telemann al in de zeventiende eeuw geïnspireerd tot het schrijven van een ‘alla polacca’. De Pool Chopin is een Franse componist, de Hongaarse pianist Liszt werd bewonderd in heel Europa – van Rome tot Sint-Petersburg – en Dvořák componeerde in Amerika en leidde in New York zelfs Amerikaanse componisten op!

Maar het was geen eenrichtingsverkeer: Haydn kreeg in Hongarije een ‘vaste aanstelling’ en toen Mozart geboycot werd door de Weense high society vond hij begrip en oogstte hij succes in Praag.

In recentere jaren speelde Limburg een grote rol in Europa, niet alleen politiek maar ook in de kamermuziek: het Orlando Festival brengt er al 23 jaar Oos-Europese meesters die jonge West-Europese musici lesgeven.

Laten wij hopen dat Europa zich binnen enkele jaren tot een prachtig ‘ensemble’ ontwikkelt, waarin de stemmen – met behoud van ieders ‘alla ongarese’ of ‘alla olandese’ – versmelten tot een unieke eenheid.

Stefan Metz

Concertprogramma

Zondag 18 juli (Orlando Junior Academie Orkest i.s.m. Orgelkring Kerkrade)

Georg Friedrich Händel
Ouverture uit: Berenice

James Hook
Trio voor drie violen op. 83 nr. 3

Gustav Holst
Brook Green Suite H190

Camille Saint-Saëns
Prière op. 158 voor cello en orgel

Georg Friedrich Händel
Orgelconcert in F op. 4 nr. 4 HWV292

Franz Liszt
Präludium und Fuge über B-A-C-H

Béla Bartók
Vijf karakterstukken

Reinhold Glière
Duo’s voor viool en cello op. 39

Ferenc Farkas
Partita all’ungaresca

Maandag 19 juli

Diverse bewerkingen voor orkest

Béla Bartók
Roemeense Dansen

László Lajtha
Strijkkwartet nr. 10 op. 53 ‘Transsylvanian Suite’

Dinsdag 20 juli

Franz Schubert
Strijkkwartet nr. 10 in Es D87

Leoš Janáček
Strijkkwartet nr. 1 ‘Kreuzer Sonate’

Ludwig van Beethoven
Strijkkwartet in F op. 18 nr. 1

Woensdag 21 juli

Antonín Dvořák
Strijkkwartet in F op. 96 ‘Amerikaanse’

Diverse streekdansen uit Polen
in samenwerking met Worldfestival ‘Parade’ Brussum

Donderdag 22 juli

Joseph Haydn
Strijkkwartet in f op. 20 nr. 5 Hob.III:35

Anton Webern
Sechs Bagatellen op. 9

Chiel Meijering
Bats from hell

Wolfgang Amadeus Mozart
Strijkkwintet in g KV516

Vrijdag 23 juli

Antonín Dvořák
Terzetto voor twee violen en altviool in C op. 74

Bohuslav Martinu
Strijkkwartet nr. 7 ‘Concerto da Camera’ H314

Antonín Dvořák
Pianokwintet in A op. 81

Zaterdag 24 juli

0.a. Marijn Simons
Capriccio for Stan and Ollie (versie 2004)

Zondag 25 juli

Marijn Simons
Five poems by Emily Dickinson op. 22 (Europese première)

Adalbert Gyrowetz
‘Divertissement’ op. 50

György Kurtág
Signs, Games and Messages

Béla Bartók
Drie volksliederen voor hobo en piano uit de landstreek Csik

Withold Szalonek
Pastorale voor hobo en piano

Antonín Dvořák
Strijkkwartet in F op. 96 ‘Amerikaanse’

Maandag 26 juli

Josef Suk
Bagatelle voor fluit, viool en piano

Petr Eben
Musica per oboe, fagotto e pianoforte

Jan Vaclav Vorisek
Impromptu in Bes

Sylvia Bodorova
Strijkkwartet nr. 1 ‘Dignitas Homini’

Antonín Dvořák
Pianotrio nr. 3 in f op. 65

Dinsdag 27 juli

Johan Baptist Vanhal
Fluitkwartet in Bes op. 7 nr. 2

Franz Krommer
Kwartet in Bes op. 46

Wolfgang Amadeus Mozart
Bella mia fiamma KV528

Wolfgang Amadeus Mozart
Strijkkwintet in C KV515

Woensdag 28 juli

Woensdag 28 juli

Franz Xaver Mozart
Polonaise in g op. 17 nr. 4
Polonaise in c op. 17 nr. 3
Polonaise in g op. 22 nr. 4

Krzysztof Penderecki
Kwartet voor klarinet en strijktrio

Karol Szymanowksi
Strijkkwartet nr. 2 op. 56

Grazyna Baczewicz
Sonatina voor hobo en piano

Frédéric Chopin
Polonaise in A op. 40 nr. 1

Alexandre Tansman
‘Suite pour Trio d’Anches

Woensdag 28 juli – Ballsaal Aachen

Ludwig van Beethoven
Pianotrio nr. 11 in G op. 121a

Ernest Bloch
Drie nocturnes

Frank Martin
Trio sur des mélodies populaires irlandaises

Antonín Dvořák
Pianotrio in e op. 90 ‘Dumky’

Donderdag 29 juli

Joseph Haydn
Pianotrio in G op. 73 nr. 2 Hob.XV:25

Johannes Brahms
‘Adagio’ uit klarinetkwintet in b op. 115

Johannes Brahms
‘Finale’ uit pianokwartet nr. 1 in g op. 25

Béla Bartók
Contrassen Sz. 111

Zoltán Kodály
Hongaarse volksliederen

Béla Bartók
Strijkkwartet nr. 6

Donderdag 29 juli – Ballsaal Aachen

Ludwig van Beethoven
Strijkkwartet in F op. 18 nr. 1

Robert Schumann
Strijkkwartet in A op. 41 nr. 3

Felix Mendelssohn-Bartholdy
Strijkoctet in Es op. 20

Vrijdag 30 juli – Abdijkerk Rolduc (Rolduc 900 jaar)

Johann Heinrich Schmelzer
Sonata ad Tabulam voor twee blokfluiten, strijkers en orgel

Petr Eben
Due preludi festivi per organo

Franz Liszt
Orpheus

Pavel Tschesnokov
Chvalietje Gospoda (Bewerking: F. Aarts-Thissen)

Dobri Christov
Wo tsarstwiejie twojem

Sergei Rachmaninoff
Tjebje Pojem en Bogorodietse Djevo Radoejsja (bewerking: F. Aarts-Thissen)

Dimitry Bortnjansky
Prie-iedietje vaspajim Ljoedejie (deel 1 uit concert nr. 15)

Hardy Mertens
Negli occhi Beatrice (wereldpremière, geschreven ter gelegeheid van het 900-jarig jubileum van Rolduc)

Antonín Dvořák
Bagatellen op. 47

Ludwig van Beethoven
Twaalf variaties op een thema uit Händel’s oratorium ‘Judas Maccabeus’ in G WoO45

Zaterdag 31 juli

Bohuslav Martinu
Pianotrio nr. 1 ‘Cinq pièces brèves’ H193

László Lajtha
‘Quatre Hommages’ op. 42

Antonín Dvořák
Pianokwintet in A op. 81

Frédéric Chopin
Mazurka in F op. 68 nr. 3
Mazurka in F op. 17 nr. 4
Mazurka in a op. 22 nr. 2

Johannes Brahms
Hongaarse dans voor piano vierhandig

György Kurtág
Pizzicato wals voor strijktrio

Bedrich Smetana
‘Allegro moderato alle Polca’ uit het strijkkwartet nr. 1 in e ‘Aus meinen Leben’

Antonín Dvořák
Wals in D op. 54 nr. 4

Franz Liszt
Csárdás obstinée

Johann Strauss sr.
‘Gitana Galopp’ op. 108

Josef Strauss
Polka Mazurka ‘Brennende Liebe’ op. 129

Johann Strauss jr. 
‘Verbrüderungsmarsch’ op. 287

Musici

Bozsodi Kwartet
Lóránt Bozsodi viool
Tamás Bozsodi viool
Szabolcs Bozsodi altviool
Zoltán Bozsodi cello

Tan Crone piano

Ebène Kwartet
Pierre Colombet viool
Gabriel Le Magadure viool
Mathieu Herzog altviool
Raphaël Merlin cello

Jean-Claude Vanden Eynden piano

Faust Kwartet
Uta kunert viool
Cordula Frick viool
Immo Schaar altviool
Birgit Böhme cello

Eberhard Feltz viool

Sepp Grotenhuis piano

Henk Guittart altviool

Miranda van Kralingen sopraan

Jo Louppen orgel

Egbert Jan Louwerse fluit

Matangi Kwartet
Maria-Paula Majoor viool
Daniel Torrico Menacho viool
Karsten Kleijer altviool
Nander Cirkel cello

Pauline Oostenrijk hobo

Orlando Trio
Hiromi Kikuchi viool
Ken Hakii altviool
Stefan Metz cello

Osiris Trio
Peter Brunt viool
Larissa Groeneveld cello
Ellen Corver piano

Royal Kwartet
Izabella Szalaj-Zimak viool
Elwira Przybylowksa viool
Marek Czech altviool
Michal Pepol cello

Leo Samama componist

Bram van Sambeek fagot

Maurice Schipper vibrafoon

Marijn Simons violist en componist

Skampa Kwartet
Pavel Fischer viool
Jana Lukasova viool
Radim Sedmidubsky altviool
Lukas Polak cello

Snítil Kwartet
Roman Hranicka viool
Matej Polásek viool
Barbora Veisová altviool
Simon Veis cello

Sobornost Byzantijns koor

Tjitte de Vries altviool

Lars Wouters van den Oudenweijer klarinet

Tjeu Zeijen orgel

Orlando Orkest

Osiris Trio

Masterclass

Masterclass docenten:

Henk Guittart viool

Eberhard Feltz viool

Masterclass ensembles:

Bozsodi Kwartet (Hongarije)
Matangi Kwartet (Nederland)
Snítil Kwartet (Tsjechië)
Divertimento Trio (Nederland)
Ebène Kwartet (Frankrijk)
Faust Kwartet (Duitsland)
Royal Kwartet (Polen)

Overzicht Historie

Cookies & privacy

We gebruiken slechts functionele en analytische cookies. Verder niets! Wijzig je instellingen of bekijk ons privacy statement

Privacy policy | Sluit
Cookies instellen