English
Historie

2016: 11 augustus - 21 augustus

Voorwoord

Het Orlando Festival & Concours viert in 2016 zijn 35-jarig bestaan met 13 avondconcerten op diverse locaties in de Euregio en 10 namiddagconcerten op Rolduc in Kerkrade. De zowel in bezetting als in repertoire sterk gevarieerde en aantrekkelijke programma’s bieden voor elk wat wils, met een keur aan meesterwerken uit de kamermuziekliteratuur, uitgevoerd door 34 gerenommeerde internationale solisten en kamermusici, afkomstig uit Rusland, de Verenigde Staten, Polen, België, Canada, Engeland, Oostenrijk, Duitsland en Nederland.

Naast optredens van de vaste kamermuziekensembles zoals de twee uitgenodigde buitenlandse strijkkwartetten: Rusquartet en Lafayette String Quartet (dat dit jaar in ongewijzigde samenstelling zijn 30-jarig jubileum viert, een unicum) en de twee Nederlandse pianotrio’s: Osiris Trio en Storioni Trio, zijn er diverse bijzondere combinaties te beluisteren. De Amerikaanse violiste Livia Sohn soleert in werk van Ernest Chausson en Maurice Ravel, en de Nederlandse bariton Henk Neven zingt Gustav Mahler’s Kindertotenlieder in een versie voor kamerensemble. Op het programma staan onder meer werken van Bach, Haydn, Mozart, Beethoven, Schubert, Glinka, Rossini, Brahms, Schumann, Wagner, Liszt, Tsjaikovski, Dvorak, Mahler, Reger, Glazounov, Chausson, Zemlinsky, Ravel, Janáček en Martinu.

Verder besteed het Orlando Festival ook speciale aandacht aan de Nederlandse muziek, dit jaar reikend van Diepenbrock, Oscar van Hemel, Marius Flothuis, Louis Andriessen en Roel van Oosten tot Martijn Padding, met bovendien een wereldpremière van een werk van de uit Limburg afkomstige Vincent Cox. Op veel van de concerten treden ook jonge internationale kamermuziekensembles op die zijn toegelaten tot de Masterclass. Bijzonderheid is dat er dit jaar ook wordt gemusiceerd op twee historische vleugels uit de negentiende eeuw.
Gedurende de eerste drie dagen van het Orlando Festival vindt het Orlando Concours plaats, met drie rondes waarin zeven door de jury geselecteerde internationale ensembles zich presenteren, waarvan er drie in de finale zullen spelen. Niet alleen de finale, in Theater Heerlen, maar ook alle rondes op Rolduc zijn voor publiek toegankelijk.

Henk Guittart, Directeur/artistiek leider

Concertprogramma

Donderdag 11 augustus: openingsconcert – LIMBURGzaal PLT Heerlen

Leoš Janáček
Strijkkwartet nr.1, Kreutzer Sonate (1923)
Rusquartet

Ludwig van Beethoven
Sonate nr. 7, op.10 nr.3 (1796-98)
Hardy Rittner piano

Marius Flothuis
Quartetto II (Fantasia), op.94 (1991/92)
Lafayette String Quartet

Johannes Brahms
Pianotrio nr.1, op.8 (1889)
Osiris Trio

Vrijdag 12 augustus - Openluchttheater Valkenburg

Joseph Haydn
Strijkkwartet op.33, nr.2 (1781)
Lafayette String

André Jolivet
Sonatine (1961)
Constance Sannier fluit & Mutsumi Watanabe klarinet

Sergej Prokofjev
Sonate voor twee violen, op.56 (1932)
Andrej Roszyk viool & Aleksandra Pertceva viool

Franz Schubert
Strijkkwartet nr.8 D112 (1814)
Rusquartet

Zaterdag 13 augustus: Finale Orlando Concours – LIMBURGzaal PLT Heerlen

Patrice Bocquillon
Territoires (1983)
Flute East Trio

Friedrich Kuhlau
Trio b kleine terts op. 90 (1828)
Flute East Trio

Maurice Ravel
Ma mère l’Oye – Suite (1910) (arr.: Péter Tornyai 2016) Weiner Ensemble

Antonín Dvořák
Strijkkwartet No. 12 op. 96, ‘Amerikaans Kwartet’ (1893) (bewerking ESQ 2016)
Ebonit Saxophone Quartet

Zondag 14 augustus - Kloosterbibliotheek Wittem

Roel van Oosten
Pianotrio nr.3, American Dances (2004)
Osiris Trio

Maurice Ravel
Strijkkwartet (1903)
Rusquartet

Robert Schumann
Fantasiestücke op.73 (1849)
Mutsumi Watanabe klarinet & Rutger de Ronde piano

Louis Andriessen
miserere… (2006-07)
Rusquartet

Maurice Ravel
Tzigane Rapsodie de Concert (1924)
Livia Sohn viool & Elena Nemtsova piano

Maandag 15 augustus – La Bonbonnière Maastricht

Wolfgang Amadeus Mozart
Fluitkwartet in D, KV 285 (1777)
Ingrid Geerlings fluit & leden van het Layatte String Quartet

Joseph Haydn
Strijkkwartet op.64 nr.5 in D (1790)
Life Quartet

Oscar van Hemel
Klarinetkwintet (1958)
Alan R. Kay klarinet & leden van het Rusquartet

Pjotr Iljitsj Tsjaikovski
Strijkkwartet nr.2 op.22 (1873)
Rusquartet

Dinsdag 16 augustus – Abdijkerk Rolduc Kerkrade

Johann Sebastian Bach
Toccata BWV 538 (1712-17)
Tjeu Zeijen orgel

Josef G. Rheinberger
deel 4 uit de Suite op.149: Allegro maestoso (1887)
Livia Sohn viool, Mikhail Nemtsov violoncello, Tjeu Zeijen orgel

Max Reger
Introduction und Passacaglia (1899)
Tjeu Zeijen orgel

Marcel Dupré
Kwartet op.52 (1958)
Livia Sohn viool, Ksenia Zhuleva altviool, Mikhail Nemtsov violoncello, Tjeu Zeijen orgel

Aleksandr Glazoenov
Strijkkwintet op.39 (1891-92)
Rusquartet & Mikhail Nemtsov violoncello

Dinsdag 16 augustus – Kopermolen Vaals

Joseph Haydn
Strijkkwartet op.33, nr.2 (1781)
Lafayette String Quartet

Marius Flothuis
Quartetto II (Fantasia), op.94 (1991-92)
Lafayette String Quartet

Antonín Dvořák
Strijkkwartet nr. 12, op. 96, Amerikaans kwartet (1893) Lafayette String Quartet

Woensdag 17 augustus - Ballsaal im Alten Kurhaus Aken

Claude Debussy
Prélude à l’après-midi d’un faune (1892-94)
Ensemble Mir

Guillaume Connesson
Techno-Parade (2002)
Ensemble MIR

Johannes Brahms
Klarinetkwintet op.115 (1891)
Alan R. Kay klarinet & Rusquartet

Ernest Chausson
Concert op.21 (1891)
Livia Sohn viool, Hardy Rittner piano & Rusquartet

Donderdag 18 augustus – Aula Major Rolduc Kerkrade

Ludwig van Beethoven
Variationen, op. 44 (1792)
Storioni Trio

Dimitri Sjostakovits
Strijkkwartet nr.8, op.110 (1960)
Life Quartet

Michael Glinka
Trio Pathétique (1827)
James Austin Smith hobo, Dorian Cooke fagot & Elena Nemtsova piano

Ludwig van Beethoven
Pianotrio op.1, nr.1 (1793-95)
Storioni Trio

Donderdag 18 augustus - Domani Venlo

Joseph Haydn
Strijkkwartet op.33, nr.2 (1781)
Lafayette String Quartet

Leó Weiner
Carnival Op. 5 (1907)
Weiner Ensemble

Antonín Dvořák
Strijkkwartet nr. 12, op. 96 Amerikaans kwartet (1893) Lafayette String Quartet

Vrijdag 19 augustus – Aula Major Rolduc Kerkrade

Robert Schumann
Pianotrio nr. 1, op.63 (1847)
Storioni Trio

Arnold Schönberg
Kammersymphonie Op. 9 Nr. 1 (arr.: Anton Webern) (1906) Weiner Ensemble

Antonín Dvořák
Strijkkwartet nr. 12, op. 96, Amerikaans kwartet (1893) Lafayette String Quartet

Vrijdag 19 augustus - St. Janskerk Maastricht

Max Reger
Romantische Suite op.125 ( bewerking Arnold Schönberg & Rudolf Kolisch, ca. 1921)

Gustav Mahler
Kindertotenlieder (Friedrich Rückert) (1901-1904) (bewerking Reinbert de Leeuw, 1983)

Richard Wagner
Vorspiel und Liebestod, uit de opera Tristan und Isolde (1856) (bewerking Reinbert de Leeuw, 1982)

Henk Neven bariton, Henk Guittart dirigent en de Gruppo Montebello

Zaterdag 20 augustus – LIMBURGzaal PLT Heerlen

Max Reger
Romantische Suite op.125 ( bewerking Arnold Schönberg & Rudolf Kolisch, ca. 1921)

Gustav Mahler
Kindertotenlieder (Friedrich Rückert) (1901-1904) (bewerking Reinbert de Leeuw, 1983)

Richard Wagner
Vorspiel und Liebestod, uit de opera Tristan und Isolde (1856) (bewerking Reinbert de Leeuw, 1982)

Henk Neven bariton, Henk Guittart dirigent en de Gruppo Montebello

Musici

Orlando Festival musici/docenten
Rusquartet
Xenia Gamaris viool
Anna Yanchishina viool
Ksenia Zhuleva altviool
Peter Karetnikov violoncello

Lafayette Kwartet
Ann Elliott Goldschmid  viool
Sharon Stanis viool
Joanna Hood altviool
Pamela Highbaugh Aloni  violoncello

Osiris Trio
Peter Brunt  viool
Larissa Groeneveld violoncello
Ellen Corver  piano

Storioni Trio
Bart van de Roer piano
Wouter Vossen  viool
Marc Vossen violoncello

Axel Everaert tenor
Mikhail Nemtsov  violoncello
Sofia Raichenko  piano
Hardy Rittner  piano
Livia Sohn viool
Tjeu Zeijen orgel

Gruppo Montebello
Ingrid Geerlings  fluit
James Austin Smith   hobo
Alan R. Kay klarinet
Ron Schaaper hoorn
Dorian Cooke  fagot
Elena Nemtsova   piano

Dirk Luijmes harmonium
Xenia Gamaris  viool
Anna Yanchishina  viool
Ksenia Zhuleva   altviool
Peter Karetnikov violoncello
Szymon Marciniak contrabas
Henk Neven bariton
Henk Guittart dirigent

Dr. John Grey   communicatie, beheersing van podiumvrees

Joseph Quoidbach  bewegingsleer, lichaamshouding

Masterclass

Life Quartet
Daria Motuz viool
Aleksandra Pertceva viool
Eugenia Zubova altviool
Aliaksandr Avramchik violoncello

Ensemble MIR
Constance Sannier fluit
Mutsumi Watanabe klarinet
Ioan Haffner viool
Rutger de Ronde piano

Kros Duo
Andrej Roszyk viool
Ilya Kronfeld piano

Zangers
Agnes Huinen mezzosopraan
Joëlle Charlier mezzosopraan
Victorina Eeckeloo mezzosopraan
Logan Lopez Gonzalez countertenor
Urs Woerner tenor
Wouter Vande Ginste bas

Orlando Concours

Jury Orlando Concours:

Ellen Corver piano (Nederland)
Ingrid Geerlings fluit (Nederland)
Larissa Groeneveld  violoncello (Nederland)
Alan R. Kay  klarinet (Verenigde Staten)
Livia Sohn viool (Verenigde Staten)

Deelnemers Orlando Concours voor ensembles van 3 – 6 personen:

Ebonit Saxophone Quartet (1ste prijswinnaars)
Simone Müller sopraansaxofoon
Dineke Nauta altsaxofoon
Johannes Pfeuffer tenorsaxofoon
Paulina Kulesza baritonsaxofoon

Erlendis Quartet (Weikersheim Jugend Musiziert prijs)
Anna Chorążyczewska gitaar
Adrian Furmankiewicz gitaar
Wojciech Jurkiewicz gitaar
Karol Mruk gitaar

Flute East Trio (2de prijswinnaars)
Yu-Cheng Hsu fluit
Kim Jihye fluit
Son Sojeong fluit

Quintett ATEM
Hannah Park fluit
Yoonjung Suh hobo
Wooyun Kim klarinet
HyunSung Jang fagot
SeonKyeong Kim hoorn

Trio Affekti
Sara Etelävuori viool
Lois Alén-González saxofoon
Althea Hei Wan Chan piano

Trio Claron
Jinny Lee klarinet
Rabia Aydin violoncello
Yutaka Nishimura piano

Ventus Sextett
Hera Sung fluit
Eli Yoon hobo
Seonman Kim klarinet
Jungin Kim fagot
Wawrzyniec Szymanski hoorn
Dongkyu Kim piano

Weiner Ensemble (3de prijswinnaars)
Máté Bán fluit
Csaba Pálfi klarinet
Réka Baksai viool
Janka Jámbor violoncello
Imre Dani piano

Overzicht Historie

Cookies & privacy

We gebruiken slechts functionele en analytische cookies. Verder niets! Wijzig je instellingen of bekijk ons privacy statement

Privacy policy | Sluit
Cookies instellen