English
Historie

2010: 18 juli - 1 augustus

De afgelopen 28 jaar vond er bijna geen Orlando Festival plaats zonder één of twee werken van Brahms. Wij konden niet om Brahms heen. Dat is ook de reden dat het nooit bij mij is opgekomen om Brahms als thema te kiezen.

Tijdens het 29ste Orlando Festival zult u naar 17 stuken van Brahms kunnen luisteren, allemaal meesterwerken van de kamermuziekliteratuur. Grote romantische gebaren, grote romantische vormen, ingebed in de context van voorgangers en navolgers.

Na Brahms Zemlinsky en Dohnányi zijn Webern en Kurtág een tegenovergestelde weg ingeslagen: zij kozen ervoor het verhaal met zo weinig mogelijk middelen te vertellen, zoals Kurtág omschreef ‘hoe één noot met de andere te verbinden’. Maar zij hebben wel iets gemeen met Brahms: de persoonlijke, ontroerende boodschap.

Wat zoekt Hugo Wolf in dit rijtje? Hij was op andere gronden tegenovergesteld aan Brahms, namelijk door zijn harde kritiek op de laatste grote romanticus van de muziekgeschiedenis. Gelukkig hoeft u geen partij te kiezen, geniet u van Brahms en de tegenovergestelden!

Stefan Metz

Concertprogramma

Zondag 18 juli Aula Major Rolduc

Ensembles van finalisten van het Prinses Christina Concours met eigen repertoire

Matangi Kwartet 10 jarig jubileum
Joaquin Turina (1882-1949) – Serenata voor strijkkwartet op.87
Karl Jenkins (1944 – ) – Strijkkwartet no.2
Silvestre Revueltas (1899-1940) – Strijkkwartet no.4  ‘Música da Feria’

Maandag 19 juli Aula Major Rolduc

Edouard Du Puy (1770-1822) – Kwintet voor fagot en strijkers in a
Collegium Kwartet m.m.v. Bram van Sambeek, fagot

Alexander von Zemlinsky (1871-1942) – Sonate voor cello en piano in a
Larissa Groeneveld, cello; Frank van de Laar, piano

Robert Schumann (1810-1856) – Strijkkwartet no.1 in a op.41/1
Collegium Kwartet, Oekraïne

Johannes Brahms (1833-1897) – Pianotrio in c op.101
Osiris Trio

Dinsdag 20 juli Aula Major Rolduc

Anders Hillborg (1954- ) Kongsgaard variations (Nederlandse première)
Collegium Kwartet

Carl Reinecke (1824-1910) – Sonate in E op.167 ‘Undine’
Marieke Schneemann, fluit; Frank van de Laar, piano

Anton Webern (1883-1945) – Langsamer Satz
Matangi Kwartet

Anton Webern (1883-1945) – Rondo
Matangi Kwartet

Joseph Haydn (1732-1809) – Strijkkwartet in D Hob.III: 34
Matangi Kwartet

Dinsdag 20 juli Theater Heerlen

Johannes Brahms (1833-1897) – Hoorntrio in Es op.40
Peter Brunt, viool; Ellen Corver, piano; Rob van de Laar, hoorn

Bernd Alois Zimmermann (1918-1970) – Bewerkingen van bekende opera aria’s voor piano trio o.a. Bizet, Dvořák, Puccini, Strauss en Verdi
Osiris Trio

Antonin Dvořák (1841-1904) – Piano trio in e op.90 ‘Dumky’
Osiris Trio

Woensdag 21 juli Aula Major Rolduc

Johannes Brahms (1833-1897) – Sonate no.2  in Es op.120/2
Lars Wouters van den Oudenweijer, klarinet; Ellen Corver, piano

György Kurtág (1926 – ) – Signs, games and messages voor viool solo, altviool solo, cello solo en strijktrio
Peter Brunt, viool; Liesbeth Steffens, altviool; Stefan Metz, cello

Anton Webern (1883-1945) – Strijktrio op.20
Peter Brunt, viool; Liesbeth Steffens, altviool; Stefan Metz, cello

Johannes Brahms (1833-1897) – Pianotrio no.2 in C op.87
Osiris Trio

Woensdag 21 juli Theater Heerlen


Jubileum concert Matangi Kwartet

Joseph Haydn (1732-1809) – Strijkkwartet in D Hob.III.34 op.20

Karl Jenkins (1944 – ) – Strijkkwartet no.2

Johannes Brahms (1833-1897) – Strijkkwintet no.1 in F op.88
m.m.v. Liesbeth Steffens, altviool

Donderdag 22 juli Aula Major Rolduc

Ensembles Prinses Christina Concours finalisten

Ludwig van Beethoven (1770-1827) – Strijkkwartet no.9 in C op.59/3
Collegium Kwartet

Donderdag 22 juli Theater Heerlen

Alfredo Sangiorgi (1894-1962) – Duo sonate voor hobo en fagot
Pauline Oostenrijk, hobo; Bram van Sambeek, fagot

Anton Webern (1883-1945) – Drie kleine stukken voor cello en piano op.11
Michel Dispa, cello; Frank van de Laar, piano

Johannes Brahms (1833-1897) – Klarinet trio in a op.114
Lars Wouters van den Oudenwijer, klarinet; Larissa Groeneveld, cello; Ellen Corver, piano

Alexander von Zemlinsky (1871-1942) – Humoresk voor fluit, hobo, klarinet, fagot en hoorn
Orlando Blaaskwintet

Ernö Dohnányi (1877-1960) – Sextet in C op.37 voor piano, klarinet, hoorn, viool, altviool en cello
Frank van de Laar, piano; Lars Wouters van den Oudenweijer, klarinet; Rob van de Laar, hoorn; Peter Brunt, viool; Marjolein Dispa, altviool; Michel Dispa, cello

Vrijdag 23 juli Aula Major Rolduc

Werken van Georg Philipp Telemann, Emmanuel Chabrier, Franz Liszt, Frederick Delius en Leoš Janáček

Orlando Junior Academie Orkest (OJAO)

Vrijdag 23 juli Theater Heerlen

Antonin Dvořák (1841-1904) – Strijkkwartet no.2 in F ‘Het Amerikaanse’op.96 bewerking voor blaaskwintet
Orlando Blaaskwintet

Anders Hillborg (1954 – ) – Zes stukken voor blaaskwintet (Nederlandse première)
Orlando Blaaskwintet

Alexander von Zemlinsky (1871-1942) – Zwei Sätze für Streichquintett
Matangi Kwartet m.m.v. Marjolein Dispa, altviool

Robert Schumann (1810-1856) –Pianokwintet in Es op.44
Ellen Corver, piano; Maria-Paula Majoor, viool; Daniel Torrico Menacho, viool; Marjolein Dispa, altviool; Michel Dispa, cello

Zaterdag 24 juli Aula Major Rolduc

Ensembles van Prinses Christina Concours finalisten

Joseph Rheinberger (1839-1901) – Sextet voor blazers en piano in F op.191b
Orlando Blaaskwintet m.m.v.  Frank van de Laar, piano

Johannes Brahms (1833-1897) – Sextet no.1 in Bes op.18
Peter Brunt, viool; Daniel Torrico Menacho, viool; Liesbeth Steffens, altviool; Marjolein Dispa, altviool; Larissa Groeneveld, cello; Maarten Mostert, cello

Zondag 25 juli Theater Kerkrade

Clara Schumann (1819-1896) – Pianotrio in g op.17
Prinses Christina Concours ensemble

György Kurtág (1926 – ) – Hommage à Robert Schumann op.15d
Lars Wouters van den Oudenweijer, klarinet; Liesbeth Steffens, altviool; Ellen Corver, piano

Robert Schumann (1810-1856) – Märchenerzäahlungen op.132 voor klarinet, altviool en piano
Lars Wouters van den Oudenweijer, klarinet; Liesbeth Steffens, altviool; Ellen Corver, piano

Joseph Haydn (1732-1809) – Pianotrio in Es Hob.XV.31 ‘Jacobs droom’
Storioni Trio

Johannes Brahms (1833-1897) – Strijkkwartet no.1 in c op.51/1
Danel Kwartet

Maandag 26 juli Theater Kerkrade

Hugo Wolf (1860-1903) – Liederen uit het ‘Italienisches Liederbuch’
Susan Narucki, sopraan; Roger Braun, piano

Robert Schumann (1810-1856) – Pianotrio no.1 in d op.63
Storioni Trio

Johannes Brahms (1833-1897) – Klarinetkwintet in b op.115
Danel Kwartet m.m.v. Lars Wouters van den Oudenweijer, klarinet

Dinsdag 27 juli Theater Kerkrade

Anton Webern (1883-1945) – Vijf stukken voor strijkkwartet op.5 en zes bagatellen voor strijkkwartet op.9
Danel Kwartet

Robert Schumann (1810-1856) – Pianokwartet in Es op.47
Storioni Trio m.m.v. Daniel Bard, altviool

Johannes Brahms (1833-1897) – Strijkkwartet no.2 in a op 51/2
Arcadia Kwartet

Woensdag 28 juli Theater Kerkrade

György Kurtág (1926 – ) – Microludien
Hugo Wolf (1860-1903) – Italiaanse Serenade in G
Klee Kwartet

Johannes Brahms (1833-1897) – Pianotrio no.1 in B op.8
Storioni Trio

Johannes Brahms (1822-1897) – Strijkkwartet no.3 in Bes op.67
Danel Kwartet

Woensdag 28 juli Theater Heerlen

Johannes Brahms (1833-1897) – Pianokwintet in f op.34a
Roger Braun, piano; Sonja van Beek, viool; Tali Goldberg, viool; Daniel Bard, altviool; Maarten Mostert, cello

György Kurtág (1926 – ) –  József Attila fragmenten voor sopraan solo op.20
Susan Narucki, sopraan

Wolfgang Amadeus Mozart (1756-1791) – Strijkkwintet in C KV 515
Sonja van Beek, viool; Tali Goldberg, viool; Daniel Bard, altviool; Saeko Oguma, altviool; Maarten Mostert, cello

Donderdag 29 juli Theater Kerkrade

Clara Schumann (1819-1869) – Romanze voor viool en piano
Wouter Vossen, viool; Bart van de Roer, piano

Anton Webern (1883-1945) – Vijf liederen naar gedichten van Stefan George op. 4
Susan Narucki, sopraan; Roger Braun, piano

Alexander von Zemlinsky (1871-1942) – Strijkkwartet no.4 op.25
Arcadia Kwartet

Johannes Brahms (1833-1897) – Strijkkwintet no.2 in G op.111
Danel Kwartet m.m.v. Saeko Oguma, altviool

Vrijdag 30 juli Theater Kerkrade

David Popper (1843-1913) – Requiem op.66 voor drie cello’s en piano
Marc Vossen, cello; Maarten Mostert, cello; Stefan Metz, cello; Bart van de Roer, piano

György Kurtág (1926 – ) – Three old inscriptions op.25
Susan Narucki, sopraan; Roger Braun, piano

Antonin Dvořák (1841-1904) – Strijkkwintet in Es op.97
Sonja van Beek, viol; Tali Goldberg, viool; Daniel Bard, altviool; Saeko Oguma, altviool; Maarten Mostert, cello

Johannes Brahms (1833-1897) – Pianokwartet no.1 in g op.25
Storioni Trio m.m.v. Saeko Oguma, altviool

Zaterdag 31 juli Theater Heerlen

Concert Masterclass Kwartetten: Arcadia Kwartet, Collegium Kwartet, Klee Kwartet

Felix Mendelssohn Bartoldy (1809-1847) – Octet op.25
Collegium Kwartet; Klee Kwartet

Zaterdag 31 juli Theater Kerkrade

Ludwig van Beethven (1770-1827) – Strijktrio in c op.9/3
Sonja van Beek, viool; Daniel Bard, altviool; Stefan Metz, cello

Anton Webern (1883-1945) – Vier stukken voor viool en piano op.7
Sonja van Beek, viool; Roger Braun, piano

Johannes Brahms (1833-1897) – Liederen
Susan Narucki, sopraan; Roger Braun, piano

Johannes Brahms (1833-1897) – Sextet in G op.36
Smuel Ashkenasi, viool; Tali Goldberg, viool; Daniel Bard, altviool; Saeko Oguma, altviool; Stefan Metz, cello; Maarten Mostert, cello

Webern (1883-1945)/Johan Strauss jn. (1825-1899) – Schatz-Walzer op.418
Danel Kwartet m.m.v. Roger Braun, piano

Musici

Danel Kwartet
Marc Danel viool
Gilles Millet viool
Vlad Bogdanas altviool
Guy Danel cello

Matangi Kwartet
Maria-Paula Majoor viool
Daniel Torrico Menacho viool
Karsten Kleijer altviool
Arno van der Vuurst cello 

Osiris Trio
Peter Brunt viool
Larissa Groeneveld cello
Ellen Corver piano

Storioni Trio
Bart van de Roer piano
Wouter Vossen viool
Marc Vossen cello

Orlando Blaaskwintet
Marieke Schneemann fluit
Pauline Oostenrijk hobo
Lars Wouters van den Oudenweijer klarinet
Bram van Sambeek fagot
Rob van de Laar hoorn

Daniel Bard viool en altviool

Sonja van Beek viool

Roger Braun piano

Marjolein Dispa altviool

Michel Dispa cello

Tali Goldberg viool

Frank van de Laar piano

Stefan Metz cello

Maarten Mostert cello

Susan Narucki sopraan

Saeko Oguma altviool

Marian Schutjens piano

Liesbeth Steffens altviool

Henrico Stevens slagwerk

Sven Arne Tepl altviool

Masterclass

Masterclass docent

Shmuel Ashkenasi viool

Masterclass ensembles

Arcadia Kwartet (Roemenië)
Collegium Kwartet (Oekraïne)
Klee Kwartet (Japan)
Nightingale Kwartet (Denemarken)

Overzicht Historie

Cookies & privacy

We gebruiken slechts functionele en analytische cookies. Verder niets! Wijzig je instellingen of bekijk ons privacy statement

Privacy policy | Sluit
Cookies instellen