English
Historie

2008: 13 juli - 27 juli

Dit jaar dreigt het Orlando Festival onoverzichtelijk te worden. Door onze cursussen maken Limburgse kinderen kennis met samenspelen; finalisten van het Prinses Christina Concours maken kennis met de kamermuziek; conservatorium studenten maken kennis met het feit dat kamermuziek wel de moeite waard is om er je vak van te maken. Er zullen masterclasses zijn voor strijkkwartetten, pianotrio’s, blaaskwintetten en liederen voor professionelen, waarvan enkele al prijswinnaars zijn van internationale concoursen.

Al deze bouwstenen maken onze piramide, waarvan u, muziekliefhebber, de basis bent, compleet. In de schatkamer van de piramide zult u de kwintetten van Mozart vinden in de uitvoering van het Voces Kwartet dat zijn vijfendertigste verjaardag met ons zal vieren.

Alvast van harte gefeliciteerd!

Stefan Metz

Concertprogramma

Zondag 13 juli Aula Major

Ludwig van Beethoven
Pianitrio in Bes o. 11 ‘Grassenhauer’

Jean Francaix
Pianosextet L’heure du Berger

Antonín Dvořák
Pianokwintet in A op. 81

Maandag 14 juli Aula Major

Francis Poulenc
Sextet

Béla Bartók
Strijkkwartet nr. 6 Sz114

Ludwig van Beethoven
Strijkkwartet nr. 10 in Es op. 74 ‘Harfen’

Dinsdag 15 juli Aula Major

Albert Roussel
Divertissement

Mikhail Ippolitov-Ivanov
Een avond in Georgië op. 69a

Wolfgang Amadeus Mozart
Pianokwartet in Es KV493

Felix Mendelssohn-Bartholdy
Pianotrio nr. 2 in c op. 66

Woensdag 16 juli Aula Major

Concertavond jubileumprogramma Prinses Christina Concours

Woensdag 16 juli Willem Hijstekzaal Maastricht

Felix Mendelssohn-Bartholdy
Cellosonate nr. 2 in D op. 58

Francis Poulenc
Sextet

Mikhail Ippolitov-Ivanov
Een avond in Georgië op. 69a

Wolfgang Amadeus Mozart
Adagio en Rondo in C KV617

Felix Mendelssohn-Bartholdy
Pianotrio nr. 2 in c op. 66

Donderdag 17 juli Aula Major

Max Reger
Strijktrio in d op. 141b

Wolfgang Amadeus Mozart
Pianokwartet in g KV478

Johann Nepomuk Hummel 
Septet in d opus 74

Vrijdag 18 juli Aula Major

Antonín Dvořák
(arr. Mark A. Popkin)
Serenade in E op. 22

Claude Debussy
(arr. Rien Rats)
Uit: Childrens Corner
Doctor Gradus ad Parnassum
Golliwogg’s Cake
Walk

Franz Schubert
Ouverture in c

August de Boeck
Elegie

Ottorino Respighi
Antiche Danze ed Arie. Derde suite

Vrijdag 18 juli Willem Hijstekzaal Maastricht

Josef Suk
Meditace na staroceský chorál Svatý Václave
(Meditatie over de oude Tsjechische hymne St. Wenceslas) op. 35a

Ludwig van Beethoven
Kwartet nr. 10 in Es op. 74 ‘Harfen’

Antonín Dvořák
Pianokwintet in A op. 81

Zondag 20 juli Theater Kerkrade

Franz Schubert
Der Einsame
Abendstern
Nachtviolen
Rastlose Liebe
Im Frühling

Ludwig van Beethoven
Pianotrio in D op. 70 nr. 1 ‘Geister’

Wolfgang Amadeus Mozart
Strijkkwintet in C KV515

Maandag 21 juli Willem Hijstekzaal Maastricht

Leoš Janáček 
Strijkkwartet nr. 1 ‘Kreutzer sonate’

Wolfgang Amadeus Mozart
Pianotrio in Bes KV502

Dmitri Sjostakovitsj
Strijkkwartet nr. 3 in F op. 73

Maandag 21 juli Theater Kerkrade

Marijn Simons, compositie
Joost Vrouenraets, choreografie
TURO (première) compositie voor strijkkwartet, slagwerk en dansers

Wolfgang Amadeus Mozart
Strijkkwintet in c KV406

Franz Schubert
Pianotrio in Bes op. 99 D898

Dinsdag 22 juli Theater Kerkrade

Pavel Haas
Kwintet voor blazers op. 10

Béla Bartók
Strijkkwartet nr. 1 op. 7 Sz40

Wolfgang Amadeus Mozart
Kwintet voor piano en blazers in Es KV452

Dinsdag 22 juli Willem Hijstekzaal Maastricht

Wolfgang Amadeus Mozart
Strijkkwintet in Bes KV174

Ludwig van Beethoven
Pianotrio op. 70 nr. 1 in D ‘Geister’

Franz Schubert
Strijkkwintet in C D956

Woensdag 23 juli Theater Kerkrade

Ludwig van Beethoven
Sonate voor viool en piano nr.9 en A op. 47 ‘Kreutzer’

Wolfgang Amadeus Mozart
Strijkkwintet in D KV593

Wolfgang Amadeus Mozart
Andante ‘für eine Walze in einer kleinen Orgel’ in F KV616

Giuseppe Verdi
Strijkkwartet in e (versie voor blaaskwintet)

Woensdag 23 juli Willem Hijstekzaal Maastricht

Béla Bartók
Strijkkwartet nr. 5 Sz102

Franz Liszt
Isoldens Liebestod – Schlusszene aus R. Wagners Tristan und Isolde S447

Franz Liszt
Hongaarse Rhapsodie nr. 10 S244/10

Joey Roukens
Earnest and Game voor strijkkwartet

Wolfgang Amadeus Mozart
Klarinetkwintet in A KV581

Donderdag 24 juli Theater Kerkrade

Béla Bartók
Contrasts voor klarinet, viool en piano Sz111

Wolfgang Amadeus Mozart
Strijkkwintet in Es KV614

Ludwig van Beethoven
Sonate nr.9 in A op. 47 ‘Kreutzer’

Donderdag 24 juli Willem Hijstekzaal Maastricht

Max Reger
Serenade in G op. 121a

Béla Bartók
Strijkkwartet nr. 3 Sz85

Hugo Wolf
Sonne der Schlummerlosen
Alle gingen, Herz, zur Ruh
Nachtzauber
Denk ‘es, o Seele!
An eine Aolsharfe

Hugo Wolf
Italienische Serenade

Wolfgang Amadeus Mozart
Hoornkwintet in Es KV407

Vrijdag 25 juli Theater Kerkrade

Luigi Boccherini
Strijkkwartet in g op. 32 nr. 5

György Ligeti
Strijkkwartet nr. 1 ‘Métamorphoses nocturnes’

Wolfgang Amadeus Mozart
Pianotrio nr. 6 in C KV548

Vrijdag 25 juli Willem Hijstekzaal Maastricht

Juan Crisóstomo de Arriga
Strijkkwartet nr. 3 in Es

Johannes Brahms
Pianokwintet in f op. 34

György Ligeti
Strijkkwartet nr. 1  ‘Métamorphoses nocturnes’

Felix Mendelssohn-Bartholdy
Octet voor strijkers in Es op. 20

Zaterdag 26 juli Theater Kerkrade

Wolfgang Amadeus Mozart
Divertimento in D KV251 ‘Nannerl Septett’

Felix Mendelssohn-Bartholdy
Pianotrio nr. 1 in d op. 49

Ottorino Respighi
Il tramonto

Wolfgang Amadeus Mozart
Strijkkwintet in g KV516

Musici

Grieg Trio
Sølve Sigerland viool
Ellen Margrete Flesjø cello
Vebjørn Anvik piano 

Hexagon Ensemble
Wout van den Berg fluit
Bram Kreeftmeijer hobo
Arno van Houtert klarinet
Marieke Stordiau fagot
Christiaan Boers hoorn
Frank Peters piano

Matangi Kwartet
Maria-Paula viool
Daniel Torrico Menacho viool
Karsten Kleijer altviool
Arno van der Vuurst cello

Osiris Trio
Peter Brunt viool
Larissa Groeneveld cello
Ellen Corver piano

Rubens Kwartet
Quirine Scheffers viool
Sidonie Riha viool
Roeland Jagers altviool
Joachim Eijlander cello

Voces Kwartet
Bujor Prelipcean viool
Anton Diaconu viool
Constantin Stanciu altviool
Dan Prelipcean cello

Orlando Festival Blaaskwintet
Marieke Schneemann fluit
Pauline Oostenrijk hobo
Lars Wouters van den Oudenweijer klarinet
Dorain Cooke fagot
Ron Schaaper hoorn

Bogdan Bisco altviool

Lisa Blok contrabas

Peter Brunt viool

Anke Dill viool

Hans Eijsackers piano

Nino Gvetadze piano

Stefan Metz cello

Maarten Mostert cello

Kanako Nakagawa piano

Liesbeth Steffens altviool

Sven Arne Tepl altviool

Wim Vos slagwerk

Masterclass

Masterclass docenten:

Karl Leister klarinet

Mitsuko Shirau mezzo-sopraan

Hatto Beyerle altviool

Gerrit Zitterbart piano

Masterclass ensembles:

Ardeo Kwartet (Frankrijk)
Galatea Kwartet (Zwitserland)
Cuarteto Quiroga (Spanje)
Apollon Musagète Kwartet (Polen)
Ragazze Kwartet (Nederland)
Trio Atanassov (Frankrijk)
Trio Image (Duitsland)

Overzicht Historie

Cookies & privacy

We gebruiken slechts functionele en analytische cookies. Verder niets!

Privacy policy | Sluit