English
Historie

1988: 10 juli - 24 juli

De concertserie van het Orlando Festival is in zekere zin uniek: zij vormt een ontmoetingsplaats voor vele, internationaal gerenommeerde musici die zich in Rolduc verzameld hebben om gedurende één of twee weken ensembles van beroepsmusici, muziekstudenten of amateurs in het kamermuziekspel te onderwijzen.

De concerten worden door zowel de docenten als deelnemers aan het festival als zeer inspirerend ervaren: tussen de docenten onderling komt zo een artistieke uitwisseling tot stand, terwijl het aanhoren van kamermuziek uitvoeringen op hoog niveau voor de festivaldeelnemers een grote stimulans is.

Door het grote aantal beschikbare musici kon een zeer gevarieerde concertserie worden samengesteld. Naast het bekende repertoire is er ook aandacht voor werken die, vanwege een ongebruikelijke bezetting, zelden worden uitgevoerd. Het centrale thema van het festival – Engelse kamermuziek – is ruimschoots vertegenwoordigd: boeiende muziek van Bliss, Bax, Arnold, Birtwistle, Berkeley, Howells en Bridge en natuurlijk ook van bekende componisten als Elgar, Delius en Britten.

Alle concerten zullen worden opgenomen door de TROS en t.z.t. in Nederland worden uitgezonden.

Concertprogramma

Zondag 10 juli

Johannes Brahms
Strijkkwartet in Bes, op. 67

Benjamin Britten
Strijkkwartet nr. 3

Felix Mendelssohn-Bartholdy
Strijkkwintet in A, op. 18

Maandag 11 juli

Benjamin Britten
Suite voor cello nr. 3

Harrison Birtwistle
Refrains and choruses for wind quintet

Judith Weir
Airs from another planet voor blaaskwintet en piano

Dinsdag 12 juli

Malcolm Arnold
Trio voor fluit, altviool en fagot

Maurice Ravel
Strijkkwartet

Wolfgang Amadeus Mozart
Pianokwintet in Es, KV 452

Woensdag 13 juli

Maurice Ravel
Introduction et allegro

Edward Elgar
Vioolsonate

Carl Nielsen
Serenata in Vano

Ludwig van Beethoven
Strijkkwartet in e, op. 59/2

Donderdag 14 juli

Lennox Berkeley
Hobokwartet

Lili Boulanger
D’un matin printemps er d’un soir triste

Francis Poulenc
Sonate voor hobo en piano

Ludwig van Beethoven
Pianokwintet in Es, op. 16

Zaterdag 16 juli

Richard Rodney Bennett
Sonata after Syrinx (voorafgegaan door Syrinx van Debussy)

Ludwig van Beethoven
Septet in Es, op. 20

Wolfgang Amadeus Mozart
Strijkkwintet in g, KV 516

Zondag 17 juli

Serge Rachmaninov
Pianotrio in g

Frank Bridge
Pianotrio nr. 2

Ludwig van Beethoven
Pianotrio in C, op. 121a ‘Kakadu-Variaties’

Maandag 18 juli

Frederick Delius
Sonate voor cello en piano

Benjamin Britten
Sonate voor cello en piano in C, op. 65

Arthur Bliss
Klarinetkwintet

Dinsdag 19 juli

Johannes Brahms
Trio in a, op. 114

Francis Poulenc
Sonate voor klarinet en piano

Arnold Bax
Pianotrio in Bes

Ludwig van Beethoven
Strijkkwartet in C, op. 59/3

Woensdag 20 juli

Franz Schubert
Quartettsatz in c, D703

Dmitri Sjostakovitsj
Pianokwintet in g, op. 57

Pjotr Iljitsj Tsjaikovski
Souvenirs de Florence

Donderdag 21 juli

Herbert Howells
Rhapsodic quintet for clarinet and strings

Gabriel Fauré
Pianokwintet in d, op. 89

Johannes Brahms
Strijksextet in Bes, op. 18

Zaterdag 23 juli

Carl Maria von Weber
Pianokwartet in Bes, op. 8

Benjamin Britten
Strijkkwartet nr. 3

Alban Berg
Adagio uit Kammerkonzert

Johannes Brahms
Strijksextet in G, op. 36

Musici

Orlando Kwartet
John Harding viool
Heinz Oberdorfer viool
Ferdinand Erblich altviool
Stefan Metz cello

Ronald Brautigam piano

Bruno Canino piano

Sjef Douwes klarinet

Harro Ruysenaars cello

Etienne Siebens contrabas

Edward Witsenburg harp

The Nash Ensemble of London
Philippa Davies fluit
Gareth Hulse hobo
Michael Collins klarinet
Brian Wightman fagot
Richard Watkins hoorn
Ian Brown piano

Borodin Trio
Rostislav Dubensky viool
Yuli Turovsky cello
Ljuba Edlina piano

Norbert Brainin viool, Siegmund Nissel viool en Martin Lovett cello (voorheen leden van het Amadeus Kwartet)

Borodin Trio

Masterclass

Masterclass docenten:

András Mihály Hongaarse pedagoog

Raphael Hillyer voormalig altist van het Juilliard Kwartet

en de drie nog levende leden van het inmiddel legendarische Amadeus Kwartet: Norbert Brainin, Siegmund Nissel en Martin Lovett

Deelnemende ensembles:
Vanbrugh Kwartet, Ierland
Keller Kwartet, Hongarije
Trio ter Haar / van Els, Nederland
Aurelia Saxofoon Kwartet, Nederland
Binneas Strijkkwartet, Australië
Verdi Strijkkwartet, Duitsland
Lafayette Kwartet, VS
Serioso Kwartet, Roemenië
Moyzes Kwartet, Tsjechië
Lodz Strijksextet, Polen
Quatuor Parisii, Frankrijk

Overzicht Historie

Cookies & privacy

We gebruiken slechts functionele en analytische cookies. Verder niets!

Privacy policy | Sluit